PHP

Нова публіцистична стаття

В розділі «Публіцистика» опубліковано статтю «На всеукраїнський з’їзд!» (1917 р.).
Треба, щоб з’їзд 6 – 8 квітня вийшов якнайповнішим. Через се, не вважаючи на невеликий час, який ще зістався до з’їзду, треба, щоб були організовані делегації до нього якнайширше.
Більше інформації…
PHP

Нові листи І. Нечуя-Левицького

Продовжуємо публікувати листи І. Нечуя-Левицького. Сьогодні – наступні 5 листів 1884 – 1885 рр.
Про галичан скажу, що не мені їх мирити, бо людей трудно мирити, а літераторів і потім… В Галичині ще й досі що не літератор, то й партія. (11.05.1885 р. До Олександра Кониського)
Більше інформації…
PHP

Новий посібник з банківської справи

Продовжуємо публікувати посібник І. Г. Брітченка «Маркетинг у банках» (2008 р.). Сьогодні – «9. Організаційні аспекти маркетингу у банках».
9.1. Організаційна структура управління у банківському маркетингу / 9.2. Функціонування маркетингової інформаційної системи у банках
Більше інформації…
PHP

Новий збірник фольклору

Продовжуємо публікувати збірник «Галицько-руські народні приповідки» (1901 – 1910 рр.). Сьогодні – приповідки з ключовими словами «Баки – Бачити».
Набалакав три міхи правди. (Нагуєвичі) От то буде крутий баль! (Львів) Як є бараболя й капуста, то вже половина хліба. (Лучаківський)
Більше інформації…
PHP

Нова стаття з історії

В розділі «Історичні праці» опублікована стаття «Кілька документів до історії сільського духовенства в Галичині XVII – XVIII в.» (1903 р.).
А поки що учена публіка, я певний, вдячно прийме отсю невелику, але цінну збірку фундацій і інших документів сільських парафій з західної частини Галицької Русі, споруджену д. М.Зубрицьким.
Більше інформації…
PHP

Нове про І. Корсака

Публікуємо статтю М. Слабошпицького «Я хочу, щоб була Україна…» (2010 р.).
Корсак своїм твором переконує: без В’ячеслава Липинського не зрозуміти не тільки той драматичний час. Без Липинського нам не зрозуміти й нашу добу. І самих себе.
Більше інформації…
PHP

Нова стаття з історії літератури

В розділі «Історія літератури» продовжуємо публікувати «Студії над найдавнішим київським літописом» (1912 – 1914 рр.). Сьогодні – «26. Смерть Святослава (р. 972)».
Уранці кровавеє сонце сходило, / І русі великеє горе звістило: / Ось війська останки знесилені йдуть, / Князя безголовий труп коні везуть.
Більше інформації…
PHP

Нова публіцистична стаття

В розділі «Публіцистика» опубліковано статтю «З старого і нового» (1917 р.).
Приклад російської революції і Федеративної Республіки Російської потягне за собою й інші народи Європи і за Федерацією Російською повстане народова федерація європейська.
Більше інформації…
PHP

Нові поезії Ю. Клена

Продовжуємо публікувати збірку поезій «Каравели». Сьогодні – наступні 8 поезій, включаючи «Щороку радісно вітаю зиму…» (1937 р.).
І що нам дні тривожні та жагучі, / і ночі запашні, і млосний спів, / коли під підошвою сніг скрипучий / бринить музикою лісів!
Більше інформації…
PHP

Нова комедія І. Карпенка-Карого

Публікуємо комедію «Житейське море» (1904 р.).
Завтра кожного з нас підхопить житейське море і понесе на своїх грізних хвилях!.. Кого на міль посадить, кого об камінь розіб’є, а хто й сам захлебнеться водою…
Більше інформації…